Türkiye de kendinizi bilişimci olarak tanıttığınız zaman aldığınız belli başlı tepkiler vardır. Bunlar;

  • Bilgisayarıma FORMAT atabilir misin?
  • Facebook, İnstagram, Twitter vb. siteler çok tuttu. Sende aynısını açamaz mısın?
  • Sigortası var mı?

Ülkemiz de bilişim çoğunlukla üç kalıba sıkıştırılır. İnsanlar bilişimi sadece format atmak, çok tutan sitelerin kopyasını yapmak ve sigortalı işlerle kıyaslamayı severler. Ayrıca bilişimle uğraşan genç arkadaşları ise bunlar boş iş boşver derslerine çalış diyerek önlerini keserler. Bu yüzden ülkemizde bilişim ne kadar yatırım yapılırsa yapılsın temel insan kitlesine inemediği için gelişemiyor ve bilişim konusunda dışa bağımlı olmaktan kurtulamıyoruz.

İşte bu yüzden biz de Türkiye’yi bilişim konusunda temel insan kitlesine kadar bilgilendirmek ve doğru bilgiye ulaşabilmesini sağlamak için Bilişim Hareketini oluşturduk .Amacımız Türkiye’de bilişim konusunda eksik olan tüm noktaları belirleyip, bu noktalara görsel ve işitsel medyadan faydalanıp dikkat çekmek.Gruplarımıza şu an ;

  • Whatsapp grubumuzda yaklaşık 500 kişi
  • Facebook grubumuzda ise yaklaşık 250 kişi bulunmakta.

Tabi ki de sadece bilgilendirmek ve doğru bilgiye ulaşabilmek amacıyla uğraşmıyoruz. Bilişim hareketi olarak önceki günlerde Türkiye de bilişim sınıfı olmayan okullar için Türkiye Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği ile Twitter gündem oluşturmaya çalıştık ve #BTEicinFirsatOl etiketi ile 3 saat içinde yaklaşık 2400 tweet atarak Twitter Türkiye gündemine girerek insanların dikkatini çekmeyi başardık. Böylece ülkemiz insanların bilişim sınıfların da ki eksikler ve BTE hakkında bilgi sahibi olmalarını sağladık.Tabi ki de gelecek dönemlerde de benzer etkinlikler planlamaktayız.

Eğer sizde Bilişim konusunda gündem oluşturmak istiyorsanız ve insanları bilgilendirmek istiyorsanız aşağıda ki linklerden gruplarımıza katılabilirsiniz.

Whatsapp Grubumuz : https://chat.whatsapp.com/invite/0Ec7sdeTHuBEJhCvYMqJI3#

Facebook Sayfamız : https://www.facebook.com/bilisimhareketitoplulugu/

Facebook Grubumuz : https://www.facebook.com/groups/bilisimedair/

Twitter Sayfamız : https://twitter.com/bilisimeumutol

Hayırlı Günler